Resultater fra mønstringskonkurrencen og Handy Pony.

æresrunde - handy pony

Så kom også resultaterne fra

mønstringskonkurrencen og Handy Pony med.

 

3-kants mønstring                     dommer: Mette Thorshøj

Junior (< 12 år)

Mønstrer pony Kat. nr. Samlet point placering
Julie Fog Sondergardens Fisher 49 43 1
Marisa Søby Coverland´s Pandora 45 41 Delt 2
Joakim Paludan Seedorff Yerbeston Dandy 47 41 Delt 2
Isabella Karell Nyberg 80 41 Delt 2
Elisabeth Seidenfaden Fakla Daisy Ever Last 42 39 Delt 5
Maja Illum Andersen Sondergardens Fisher 49 39 Delt 5
Ellen Sofie Schelde Grace 79 39 Delt 5
Anine Parslov Vogelsang Stjernens Mini-Irena 30 38 8
Ida Marie Ernø Lizette v. Poelzicht 31 37 Delt 9
Ester Eisen Sondergardens Fisher 49 37 Delt 9
Pernille Knudsen Michak’s Rosie MacGee 28 36 Delt 11
Sarah Linnemand Andersen Gribsvads Sjaik 48 36 Delt 11

 

Senior (12 – 50 år)

mønstrer pony Kat. nr. Samlet point placering
Tina Stegmann Thorshøjs Svafner 19 41 1
Sara Brix Lauridsen Lars 10 40 2
Amalie Engelhart Dall Bakkely Stella 7 38 Delt 3
Ester Paludan Seedorff Telynau Hoity Toity 51 38 Delt 3

 

Veteran (> 50 år)

mønstrer pony Kat. nr. Samlet point placering
Helle Kjersgaard Paradiset S Nana 32 42 1
Helle Kjersgaard Tusindfryds Alban 33 37 2

 

Handy Pony                                 dommer: Malene Andersen

Junior (< 12 år)

mønstrer pony Kat. nr. point tid Samlet point placering
Isabella Karell Nyberg 80 59 115,89 174,89 1
Marisa Søby Coverland´s Pandora 45 59 116,46 175,46 2
Ida Marie Ernø Lizette v. Poelzicht 31 53 130,93 183,93 3
Anine Parslov Vogelsang Stjernens Mini-Irena 30 55 139,38 194,38 4
Sarah Linnemand Andersen Gribsvads Sjaik 48 57 152,30 209,30 5
Joakim Paludan Seedorff Yerbeston Dandy 47 48 205,86 253,86 6
Emma Sjøholm Krogh Rhyd-Ddu Glenys 60 55 200,08 255,08 7
Edith Paludan Seedorff Skovbakkegårds Sunrise 21 57 204,90 267,90 8
Anna Beje Jensen Sondergardens Fisher 49 52 226,67 278,67 9
Estrid Thomsen Meravigliosa Cameri 40 33 348,40 381,40 10
Ellen Sofie Schelde Grace 79 40 434,89 479,89 11

 

Senior (12 – 50 år)

mønstrer pony Kat. nr. point tid Samlet point placering
Anna Rasmussen Dorthealyst Derek 43B 56 104,00 160,00 1
Tina Skovlund Christensen Pennal Freebee Junior 74 58 107,49 165,49 2
Karina Søby Coverland´s Pandora 45 57 110,38 167,38 3
Ester Paludan Seedorff Telynau Hoity Toity 51 55 122,96 177,96 4
Pernille Sandø Moonlight (Laban) 83 55 135,84 190,84 5
Mia Andersen Dorthealyst Dakota 64 50 241,54 291,54 6
Tina Stegmann Thorshøjs Svafner 19 57 313,76 370,76 7

 

Veteran (> 50 år)

mønstrer pony Kat. nr. point tid Samlet point placering
Helle Kjersgaard Paradiset S Nana 32 60 110,66 170,66 1
Helle Kjersgaard Tusindfryds Alban 33 51 254,83 305,83 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.