Resultater 2011

 

Resultater og bedømmelser ved Mountain & Moorland Foal & Youngstock Christmas Show 27/11 2011.

Best   in Show kat.nr. 42 Gribsvads   Flower
Best   in Show-reserve kat.nr. 53 Kildegaards Bouncing Lady
Føl-champion kat.nr. 7 Treasure Twist `N` Shout
– reserve kat.nr. 58 Kildegaards Black Rose
1   års-champion kat. nr. 42 Gribsvads Flower
– reserve kat.nr. 51 Harvest Rose(DK) Petal
2   års-champion kat.nr. 53 Kildegaards Bouncing Lady
– reserve kat.nr.10 Soldals   Africa
Best   handler Mie   Christiansen med kat.   nr. 54
Best   klargjorte Pony kat. nr. 58 Kildegaards Black Rose

Øvrige resultater og bedømmelser: 20111127_Foal & Youngstock Christmas Show_resultater og bedømmelser

 

Resultater og bedømmelser ved Mountain & Moorland Jysk Sommershow 20/8 2011.

Best   in Show Kat.nr. 29 Bento Bomlund (Shet)
Best in Show-reserve Kat.nr. 51 Ræveskiftets Jack in the Box   (WA)
Juniorchampion Kat.nr. 1 Wirtsmühle Delaney´s (Con)
– reserve Kat.nr. 20 Skovgaard´s Billinto (Shet)
Seniorchampion Kat.nr. 29 Bento Bomlund (Shet)
– reserve Kat.nr. 15 Trailtrow Ghillie Dhu (High)
Veteranchampion Kat.nr. 51 Ræveskiftets Jack in the Box   (WA)
– reserve Kat.nr.   18 Folehavens Nathali (NF)
BIR – Connemara Kat.nr.    1 Wirtsmühle Delaney´s
–   reserve Kat.nr. 4 Vestergaards Clementine
BIR – Dale Kat.nr. 5 Summerhouse Victor
BIR – Dartmoor Kat.nr. 6 Skovbrynets Fantast
–   reserve Kat.nr. 8 Blissfull Moment´s Yasmin
BIR – Fell Kat.nr. 55 Ellegaards Dixie
–   reserve Kat.nr. 14 Stennerskeugh Rocky
BIR – Highland Kat.nr. 15 Trailtrow Ghillie Dhu
–   reserve Kat.nr. 17 Liùsaidh of Hesselholm
BIR – New Forest Kat.nr. 18 Folehavens Nathali
BIR – Shetland Kat.nr. 29 Bento Bomlund
–   reserve Kat.nr. 20 Skovgaard´s Billinto
BIR – Welsh Kat.nr. 51 Ræveskiftets Jack in the Box
–   reserve Kat.nr. 53 Kroggardens Moonlight
Best   handler, junior Janne   Østergaard med kat.nr. 11 Paplo af Pilevadgaard (Dart)
Best   handler, senior Maria   Busk Andersen med kat.nr. 29 Bento Bomlund (Shet)

Øvrige resultater og bedømmelser: 20110820_Jysk Sommershow_Resultater og bedømmelser

 

Resultater og bedømmelser ved M&M’s for Fun 25/6 2011.

First Horse Best Ridden Kat.nr. 124: Sølunds Royal
Best in Show Kat.nr. 134: Phoebe of Transy
Hoppechampion Kat.nr. 134: Phoebe of Transy
– Reserve Kat.nr. 129: Thorshøjs Lif
Vallakchampion Kat.nr.   147: Kokkedals Initial B
-reserve Kat. nr. 124: Sølunds Royal
Hingstechampion Kat.nr. 141: Stald Carport´s Spirit
-reserve Kat. nr. 135: Harvest (DK) Royal U2

Øvrige resultater og bedømmelser: 20110625_M&Ms for Fun_Resultater og bedømmelser

 

Resultater og bedømmelser ved Mountain & Moorland Wintershow 5/3 2011.

Best in Show kat. nr. 9 Bluewater Kyra
Best in Show-reserve  kat. nr. 11 Olympia
Bedste   vinterpels kat.   nr. 37 Stubbens Eugine
Juniorchampion kat. nr. 82 Thers Betty Boop
–   reserve kat.   nr. 21 Skovmosens Rustik
Seniorchampion kat.   nr. 9 Bluewater Kyra
–   reserve kat.   nr. 10 Trailtrow Ghillie Dhu
Veteranchampion kat.   nr. 11 Olympia
–   reserve kat.   nr. 14 Roløkke Spellbound
BIR
Connemara kat. nr. 1 Baunely´s Crocus
Dartmoor kat. nr. 101 Mannerups Victoria Plum
Fell kat. nr. 9 Bluewater Kyra
Highland kat. nr. 10 Trailtrow Ghillie Dhu
New Forest kat. nr. 11 Olympia
Shetland kat. nr. 21 Skovmosens Rustik
Welsh kat. nr. 82 Thers Betty Boop
Bedste   mønstrer, ring 1 Pernille   Sandø (kat. nr. 25)
Bedste   mønstrer, ring 2 Katrine   Døngart (kat. nr. 103)
Best groomed pony, ring 1 kat.nr. 5 Bakkely Coco
Best groomed pony, ring 2 kat.nr. 92 Kildegaards Rosetta
Best   behaved pony, ring 1 kat.   nr. 39 Amanda af Hjortholm
Best   behaved pony, ring 2 kat. nr. 101 Mannerups Victoria Plum

Øvrige resultater og bedømmelser: 20110305_Wintershow_Resultater og bedømmelser

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *