Resultater 2010

 

Resultater og bedømmelser ved Mountain & Moorland Foal & Youngstock Christmas Show 28/11 2010.

Best   in Show kat.nr. 38 Chopin’s Printemps
Best   in Show-reserve kat.nr. 25 Chocolate of Transy
Føl-champion kat.nr. 38 Chopin’s Printemps
– reserve kat.nr. 31 Harvest Royal U2
1   års-champion kat. 43 Chopin’s Obelix
– reserve kat.nr. 34   Gribsvads Fire
2   års-champion kat.nr. 25 Chocolate of Transy
– reserve kat.nr.58   Sandbackas Grus
Best   handler Christina Vihrs og Allan Kristoffersen
Best   Behaved Pony kat.   23 Eges Petra og kat. 43 Chopins Obelix.

Øvrige resultater og bedømmelser: 20101128_Foal & Youngstock Christmas Show_Resultater og bedømmelser

 

Resultater og bedømmelser ved Mountain & Moorland Wintershow 6/3 2010.

Best   in Show kat. nr. 155 –   Valhallas Zorba
Best   in Show-reserve kat. Nr. 52 – Ørnhøj Fudge
Bedste vinterpels  kat. nr.: 35 – Bakkehaves Jumbaldi
Best handler Allan Kristoffersen, stutteri Assentorp.
Mie Christiansen, stutteri Chopin
Maria Sidsel Andersen
Dagens gentleman Julius Bjørnshøj.
Juniorchampion kat. nr. 155 – Valhallas Zorba
– reserve kat. nr. 2 –   Vihrsgårdens Pyana-Precioso
Seniorchampion kat. nr. 52 – Ørnhøj Fudge
–   reserve kat. nr. 71 – Skousboe Cookie
Veteranchampion kat. nr. 122 – Folehavens Nathali
–   reserve kat. nr. 132 – Stendyssens Sehita
Bedste placeringer indenfor racerne
Connemara
Bedste senior kat. nr. 71 – Skousboe Cookie
– reserve kat. nr. 73 –   Wonder Cartney
Bedst i racen kat. nr. 71 –   Skousboe Cookie
– reserve kat. nr. 73 –   Wonder Cartney
Dartmoor
Bedste junior kat. nr. 84 – Flying Pokémon
– reserve kat. nr. 82 –   Mannerups Rosemary
Bedste senior kat. nr. 91 – Skovbrynet’s B’ Queen
–   reserve kat. nr. 86 – Shilstone Rocks Star Storm
Bedst i racen kat. nr. 84 – Flying Pokémon
– reserve kat. nr. 82 –   Mannerups Rosemary
Fell Pony
Bedste junior kat. nr. 111 – Lobke v.d. Koekokshof
–   reserve kat. nr. 105 – Ellegaards Anna
Bedste senior kat. nr. 104 – Bishopdale Duke
Bedst i racen kat. nr. 104 – Bishopdale Duke
–   reserve kat. nr. 111 – Lobke v.d. Koekokshof
New Forest
Bedste junior kat. nr. 124 –   Horsemosens June No. Twenty
Bedste senior kat. nr. 120 – Lundemarksgårds Silje
Bedste veteran kat. nr. 122 – Folehavens Nathali
–   reserve kat. nr. 126 – Lundemarksgaards Vild Kamille
Bedst i racen kat. nr. 122 – Folehavens Nathali
–   reserve kat. nr. 120 – Lundemarksgårds Silje
Shetland
Bedste junior kat. nr. 2 –   Vihrsgårdens Pyana-Precioso
–   reserve kat. nr. 28 – Annagaard Philippa
Bedste senior kat. nr. 52 – Ørnhøj Fudge
–   reserve kat. nr. 35 – Bakkehaves Jumbaldi
Bedste veteran kat. nr. 53 – Emil
–   reserve kat. nr. 10 –   Greatest Wish v.d. Rijnstraat
Bedst i racen kat. nr. 52 – Ørnhøj Fudge
–   reserve kat. nr. 35 – Bakkehaves Jumbaldi
Welsh
Bedste junior kat. nr. 155 – Valhallas Zorba
–   reserve kat. nr. 151 – Kildegaards Rosetta
Bedste senior kat. nr. 134 –   Fjordglimts Mr. Carnival
–   reserve kat. nr. 139 – Harvest Universal Soldier
Bedste veteran kat. nr. 132 – Stendyssens Sehita
–   reserve kat. nr. 133 – Stendyssens Bellami
Bedst i racen kat. nr. 155 – Valhallas Zorba
–   reserve kat. nr. 139 – Harvest Universal Soldier

Øvrige resultater og bedømmelser: 20100306_Wintershow_resultater og bedømmelser

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.